Nevalgyti nuo 6-šių – gal kada ir esam bandžiusios šį principą, bet nelabai prisimenam. Truputį netikime tokiomis griežtomis taisyklėmis, o jau ypač prie dabartinio tempo, kai reikia ir vaikus iš darželių/mokyklų/būrelių paimti, ir iš darbų grįžti, ir dar į kokį sportą suspėti – dažnai nei spėji grįžti iki šeštos valandos namo, o jei ir spėji – tai gi nepulsi strimgalviais prie lėkščių, kartais ir prieš treniruotę nesinori prikirsti vakarienės – tad mes tiesiog stengiamės (ne visad pavyksta:))) oi kaip ne visada;))) bet stengiamės nevalgyti vėlai. Stengiamės, kad vakarienė būtų apie septintą, kad iki tol kol atsigulsim į lovą (apie 23-24val) tiesiog skrandis negautų daugiau darbo. Išimtys būna tada, kai tenka su draugais ar su vyrais pavakaroti ir leidžiam sau malonumą paužkandžiauti.
Bet kodėl negerai yra valgyti ir ypač prisivalgyti prieš miegą?
- Trukdo mesti svorį – net ir valgant sveikesnį maistą vėlai vakare, vis tiek svoris krenta lėčiau – tai parodė tyrimas su antsvorį turinčiais, bet svorį metančiais žmonėmis.
- Didina refliukso riziką.
- Skrandis išsituština maždaug per tris valandas – tad būtent maždaug tiek reiktų palikti iki miego;
- Vystosi blogi įpročiai – ne tik pavalgyti, bet ir užkandžiauti prieš miegą
- Maistas, kurį valgome vėlai ar prieš pat miegą, yra dažniau verčiamas riebalais
- Paaštrina nemigos problemas, prasčiau miegama, sapnuojami blogesni sapnai (nėra mokslinio paaiškinimo)
- Lengva priaugti svorio – pagal amerikiečių apklausas, dažnai žmonės vakarais renkasi labiau…’pamaloninančius’ valgius: saldesnius ar sūresnius, kurie dažnai veda prie svorio augimo
- Mažiau pailsi – tada kai organizmas turi maksimaliai atsigauti miegant, mes duodama jam daug sunkaus darbo virškinime – tad veiksmas vyksta būtent ten.
- Todėl, tikrai verta paskaičiuoti, ir likus 2-3 valandoms iki miego tiesiog pamiršti maistą ir šaldytuvą 🙂 Beje, gi toks ir mūsų šio mėnesio iššūkis (kuris turėtų tapti įpročiu – ir labai naudingu, kaip matai).
Tad, o kaip sekasi tau su vakariniu/naktiniu užkandžiavimu?