Laurenių eterinis aliejus

Laurenių eterinio aliejaus kvapas yra gana aštrus, todėl puikiai dera su švelnesniais, vaisiškesniais kvapais. Dažniausiai auginamas Viduržemio jūros regione.

Anksčiau, graikai laikė šio augalo lapus gydomąja priemone ir naudodavo prieš įvairias ligas.

Visų pirma, pats paprasčiausias laurenio lapų panaudojimas yra prieš kvėpavimo ligas ir sutrikimus. Jo elementai yra tokie, kurie padeda valytis gleivėms, todėl laurenio eterinio aliejaus kvėpavimas, žinoma, padeda esant įprastoms kvėpavimo ligoms. Taip pat, laurenio eterinis aliejus turi antibakterinių ir antivirusinių savybių – todėl esant tiek bakteriniams susirgimams, tiek virusiniams, aromaterapijoje šio eterinio aliejaus naudojimas yra patartinas. Dar vienas privalumas, kad laurenis turi antispazminių savybių – reiškia gali sumažinti kosėjimo dažnumą ir aštrumą.

Gali būti naudojamas kaip nuskausminamasis. Ypač naudojamas norint sumažinti raumenų ir sąnarių skausmą. Taip pat ir galvos skausmą bei migreną.

Gali padėti greičiau gyti žaizdoms. Kadangi veikia antibakteriškai, neleidžia žaizdose veistis bakterijoms.

Gali pagreitinti plaukų augimą.

Gerina apetitą, virškinimą. Dėl visų savo teigiamų savybių rekomenduojamas daug dirbantiems, stresą išgyvenantiems žmonėms, nes padeda išlaikyti normalesnį dienos ritmą.

Aromaterapijoje naudojamas norint sukelti pasitikėjimą, susikaupimą. Taip pat ramina.

Nuotrauka: Daria Shevtsova
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur