8 TAIP šaltam dušui kasdien

Tai gi, praėjo pirma vasario savaitė, o kartu ir pirma savaitė su mūsų vasario iššūkiu – šaltas dušas kasdien. Ir kaip sekasi?

Mes norime apžvelgti savo įspūdžius ir tuo pačiu papasakoti, kodėl visgi verta kasdien išeiti iš šiltos komforto zonos ir lįsti po šaltu šaltu dušu.

Taigi, kadangi viena iš mūsų tik iššūkio dėka pradėjo kasdien lįsti po šaltu (brr…) dušu, tai nemeluosim, bet pirmomis dienomis tikrai lengva nebuvo.. Ir vieni iš pagrindinių privalumų, kuriais save guosdavome tais šaltais žiemos rytais po dar šaltesniais dušais buvo mažesnės sąskaitos už karštą vandenį (cha cha cha) ir efektyvesnis laiko planavimas (nes rytiniai dušai tikrai sutrumpėjo! Įdomu kodėl? 🙂 ).

O bet tačiau. Šaltų rytinių dušų iššūkis tikrai ne veltui atsirado tą mėnesį, kurį skyrėme imunitetui. Ir tikrai šį iššūkį suplanavome ne dėl anksčiau išvardintų pliusų.

Šalto dušo privalumai:

  • Pats pirmas ir didžiausias – pagerina imuninę sistemą. Kitais žodžiais, kai TU stovi po tuo šaltu dušu, ir drebi (nes gi šalta), būtent tuo momentu tavo imuninė sistema aktyvuojasi. Tyrimai rodo, jog šaltas vanduo gerina imuninę sistemą, skatina baltųjų kraujo kūnelių (monocitų ir limfocitų) gamybą, didesnę plazmos koncentraciją. Ir dar – tie, kurie maudosi po šaltu dušu reguliariai yra mažiau linkę peršalti, pasigauti gripą, turėti išsiplėtusias venas. Kviečiame atrasti ir daugiau būdų stiprinti savo imunitetą.
  • Pagerina kraujotaką – nes kai mūsų kūnas yra veikiamas šalčio (taip, to pačio šalto šalto dušo), kraujas visų pirma yra išvarinėjamas po gyvybiškai svarbius organus. Ir taip mūsų organizmas yra priverstas cirkuliuoti daugiau kraujo, dėl ko akivaizdžiai pagerėja kraujotaka. Dar daugiau, šaltas dušas stiprina mūsų kraujagyslių ir venų sieneles (vadinamasis „kraujagyslių siaurėjimo“ efektas), o karštas dušas veikia priešingai. Ir žinot ką veikia pagerėjusi kraujotaką? Taip taip, tuo pačiu sureguliuojamas ir kraujo spaudimas, o dar daugiau- tai padeda išvengti varikozės, aterosklerozės ar hipertenzijos.
  • Reguliuoja kūno temperatūrą – kaip jau aptarėme, šaltas dušas pagerina kraujotaką. O tai daro įtaką bendram kūno temperatūros reguliavimui. Šąla rankos? Padidėjęs prakaitavimas? Tai ir yra pagrindiniai simptomai, rodantys, kad tavo kūno temperatūros reguliavimas yra kiek pakrikęs ir geriausias sprendimas – šaltas dušas. Šaltas dušas taip pat padeda pasiruošti šaltajam metų periodui. Ir čia mes norime paneigti mitą, kad šaltas dušas tinkamas tik karštu metų laiku. Priešingai – šaltas dušas net naudingesnis šaltuoju metų laiku!
  • Pagiliną kvėpavimą- jei atidžiai stebėsi save, tai pamatysi, kad paleidus šalto vandens srovę tavo kvėpavimas tampa retas ir gilus. Spėjama, kad tai įvyksta dėl anksčiau aptartos organizmo reakcijos į šaltį ir kraujo siuntimą į būtiniausius organus, dėl kraujagyslių susitraukimo ir dėl organizmo reakcijos į šoką. Užtat gilesnis kvėpavimas atveria tavo plaučius panašiai kaip sunki fizinė treniruotė, ir sukelia didesnį deguonies suvartojimą. O tai yra gerai, nes dėl didesnio deguonies suvartojimo lygio tu nesijauti pavargusi ir esi žvalesnė.
  • Turi daugiau energijos ir geriau jautiesi – ir taip, mes šį punktą patvirtiname visu 110%, nes po šalto dušo jautiesi atsigavęs, pilnas jėgų. Ir, nors tyrimais tai nėra dar įrodyta, bet daug žmonių besimaudančių po šaltu dušu kaip vieną iš privalumų išskiria tai, kad šaltas dušas padeda kovoti su stresu. Pabandėme ir mes po sunkios ir įtemptos darbo dienos šaltą dušą – veikia. Pabandyk ir TU!
  • Padeda numesti svorio – pasirodo taip. Kai mūsų kūnas gauna šalčio, tuomet tam, kad vėl save sušildytų yra sudeginamos kalorijos. Tai gi, stovi sau po šaltu dušu ir degini kalorijas. 🙂
  • Gydo depresiją – tyrimais buvo patvirtinta, kad šaltas dušas aktyvuoja tavo smegenyse tokią mėlyną dėmę, kuri yra atsakinga už noadrenalino gamybą (o jis naudojamas siekiant sumažinti depresiją). Tai gi, dar viena priežastis praustis po šaltu dušu šaltuoju metų laiku, kada esame labiausiai linkę į pesimizmus ir depresijas.
  • Pagerina plaukų ir odos būklę – juk tikrai žinai, kad karštis džiovina. Tai lygiai taip pat ir karštas vanduo džiovina tavo plaukus, tavo odą. Kai tuo tarpu šaltas vanduo suteikia plaukams spindesio, o odai – sveikos išvaizdos. Šaltas vanduo taip pat prisideda prie detoksikacijos (padeda pašalinti toksinus), ir dėl to mūsų oda atrodo jaunesnė, švaresnė ir stangresnė. Taip pat šaltas vanduo uždaro plauko svogūnėlį, ir tai lemia, jog plaukai pradeda stiprėti. O stipresni plaukai reiškia, kad mažėja jų slinkimas.
Šaltas dušas. Nuotrauka: Nugroho Wahyu

Tai gi, mūsų išvadą turbūt jau žinai – mes toliau tikrai tęsiame savo vasario mėnesio iššūkį ir kasdien lendame po šaltu dušu. O kai pasidaro labai šalta, tuomet pagalvojame apie 8 priežastis, dėl ko verta tai daryti, ir patikėk – tikrai pasidaro lengviau! Tad jei dvejoji – būtinai prisijunk!

Beje, laukiame tavo laiškų ir komentarų – dalinkis patirtimi, kaip tau sekasi laikytis vasario mėnesio iššūkio!

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur