Mums nereikia ir pasakoti, kad kai kurie žmonės tiesiog laimingesni nei kiti – nepriklausomai nuo turimų pinigų, dirbamo darbo, šeimos narių skaičiaus, suvalgyto ar nesuvalgyto deserto, gero ar blogo oro, net ligų – kai kurie tiesiog sugeba džiaugtis – jei ne kiekviena tai kone kiekviena diena ir pasitikt gyvenimą su šypseną. O kiti sugeba kabinėtis prie kiekvieno laimingesnio fakto gyvenime: jei atėjo atostogos tai jos ne ten ir ne su tais su kuriais nori, jei nusipirko mašiną tai ji vis tiek ne tokia gera kaip kaimyno, jei pasiūlė darbe paaukštinimą, tai per mažai pakelia algą, per daug atsakomybės ar dar kokia „bėda”, jei vaikas gavo dešimt iš biologijos tai…ai jis ne toks geras futbolininkas kaip pusseserės berniukas ir galima tęsti ir tęsti: atrodytų gyvena gerą/sotų/laimingą gyvenimą, bet tiesiog yra meistriškai priekabūs prie turbūt beveik visko.
Na tokiems žmonėms turbūt geriausiai padėtų pradėt kritikuot savo neigiamas mintis, stabdyt jas dar neišvešėjus ir net neišėjus iš burnos – tiesiog taip ir sakyt „nenusišnekėk, juk tu važiuoji atostogaut!” ir t.t. Taip pat puikiai veikia dėkingumas kasdien – iš tikrųjų puiku būtų tiek ryte, tiek vakare padėkot už tris dalykus: tris kurie atsitiks tą dieną bei tris, kurie atsitiko – tiesiog pradėt įprast pastebėt teigiamus dalykus, o ne neigiamus. Šypsotis gyvenimui. Nebūt niurzga.
O ko būtų galima pasimokyt iš laimingų žmonių?
- Laimingi žmonės bendrauja su…laimingais žmonėmis. Pasirodo, jog laimė yra užkrečiama. Lygiai taip kaip susitikus labai greit užsikrečiama apkalbinėti, burbėti ir skųstis, taip pat pasirodo užkrečiama ir laimė, juokas, šypsena ir pozityvumas – tad rinkis su kuo bendraujat.
- Dažnas jų SPORTUOJA – ha ha ha – ir vėl tas sportas:) nepabėgsi nuo jo:)
- Koncentruojasi į patirtis, o ne daiktus. Nori ne nusipirkti/įsigyti, o patirti. Patyrimų prisiminimai išlieka ilgam, o kažką nusipirkus pasidžiaugi trumpai ir tikrai tris metus galvoje nenešioji „to gražaus rankinuko”.
- Pakankamai miega – miegas yra labai svarbus laimės hormonams.
- Jie turi atsparumą nesėkmėms – tiesiog moka (o išmokti irgi galima) būti atsparūs nesėkmėms ar klaidoms, vertinti jas kaip pamokas, kaip laikinus nesklandumus, kaip kažką praeinančio, ne kaip pasaulio pabaigą. Taigi kitąkart atsitikus kažkokiam neigiamam dalykui tiesiog reikia gerai pagalvot kiek tai „sugriauna” gyvenimą, ar apskritai tai yra taip jau svarbu.
- Skiria laiko atsijungti – medituoti, bėgioti, daryti jogą, klausyti bangų ošimo, gerti arbatą ir spoksoti pro langą – tiesiog išvalyti smegenis, padaryti pertrauką.
- Jie leidžia laiko grynam ore (nepatikėsi, bet pasiūlysim pasportuot lauke 😀 – nušausi du zuikius)
- Jie ieško laimės kasdien, tikrai kasdien ir mažuose dalykuose: nelaukia kol laimės milijoną, kad pagaliau ateitų ta laimingoji diena, o tiesiog džiaugiasi, kad ir vėsiu rudenišku ūkanotu oru (vietoj to, kad skųstųsi, kad „Lietuvos oras ne man, turėjau gimt kur šilčiau”). Apskritai jie ieško veiklų, žmonių, kurie teiktų jiems laimę ir jomis užsiima/su jais leidžia laiką.
- Dažnai yra dosnūs, padedantys ir tie, „kuriems galima skambinti bet kuriuo paros metu” – taigi laikas nuo laiko pabūk tiesiog geri:) draugams, kaimynams, šeimos nariams, močiutei gatvėje, kasininkei parduotuvėje ir pan:) paaukok, iškepk pyragą, padėk darbuose, na padaryk kažką gero:)
- Labai susijęs bruožas ar įprotis – mokėti klausytis kitų, priimti informaciją, tikrai domėtis ir rūpintis kitų gyvenimu. Lygiai taip pat laimingi žmonės yra labiau linkę palaikyti kokybiškus santykius su kitais – ne tik facebook’u, bet ir akis į akį. Ir iš tiesų, kai rūpi kiti žmonės juk taip paprasta prisiminti senus pažįstamus, susitikti ne tik su mylimiausia drauge, bet ir su seniai matytu klasioku, nueit arbatos pas kaimynę ir pan – ir džiaugtis tokiais susitikimais.
- Nelygina savęs su kitais – visada rasi kažką gražesnio/protingesnio/charizmatiškesnio ar kokio tik nori -esnio. Kaip sakoma – kas ieško, tas randa.
- Yra dėkingi – jau pradžioje minėtas bruožas – dėkoti kasdien, nesvarbu, kad neatsitiko nieko įspūdingo, nesvarbu, juk gali džiaugtis ir mažu komplimentu, įdomiu žaidimu su draugu ar skania arbata.